قفسه گالوانیزه سردخانه

قفسه گالوانیزه سردخانه

در سراسر جهان نگهداری و افزایش طول عمر محصولات غذایی و کشاورزی، دغدغه تولیدکنندگان صنایع غذایی است.  قفسه بندی سردخانه برای این منظور طراحی و تولید شده و قادر است در شرایط آب و هوایی مرطوب و سرد مقاومت لازم را داشته باشد. بنابراین بسیاری از این صنایع اقدام به خرید قفسه گالوانیزه می کنند. خرید قفسه سردخانه به تولیدکنندگان محصولات غذایی کمک می کند تا محصولات خود را بدون نگرانی از فاسد یا خراب شدن نگهداری کنند. به دلیل به کار رفتن گالوانیزه، این قفسه ها تحمل وزن بالایی دارند و می توانند به خوبی از محصولات محافظت کنند.

قیمت قفسه سردخانه

قیمت قفسه سردخانه یا قفسه گالوانیزه به عوامل مختلفی مثل جنس، ابعاد، برند شرکت سازنده و غیره بستگی دارد. برای مثال  قیمت قفسه گالوانیزه قارچ با قیمت پایه قفسه گالوانیزه تفاوت دارد. در ادامه این مقاله قصد داریم تا در مورد تفاوت های انواع طراحی های قفسه گالوانیزه صحبت کنیم.

اجزای تشکیل دهنده قفسه بندی سردخانه ای 

  • بازویی ها که وظیفه نگهداری طبقات را بر عهده دارند و از مقاطع رول فرمی که کلیپ آن دارای ۴ یا ۵ ناخن می باشد ساخته می شوند.
  • طبقات محل قرارگیری اجناس بوده و دارای شیارهای متعدد در جهت چرخش هوا هستند.
  • فریم ها و یا پایه های عمودی قفسه بندی سردخانه، ستون های اصلی آن بوده که به صورت رول فرمینگ می باشند.
  • پایه ها دارای اتصال پیچ و مهره ای میان ستون ها، بیس پلیت کف و بادبند‌های افقی و یا مورب هستند.

جنس اجزای تشکیل دهنده قفسه بندی سردخانه

برای اینکه قفسه ها مقاومت کافی را در مجاورات با هوای مرطوب و یا شستشو داشته باشند، قفسه بندی سردخانه ها را با استفاده از ورق گالوانیزه می سازند.
  • پنل های این قفسه بندی نیز همانند دو قطعه دیگر از ورق گالوانیزه با ضخامت 1.5 میلی متر تولید می گردند.
  • ورق گالوانیزه استفاده شده در ساخت فریم، 2 میلی متر ضخامت دارد.
  • بازوها نیز از ورقی به ضخامت 2 میلی متر تولید می شوند. 

ابعاد و مساحت مورد نیاز

به طور معمول ابعاد به شرح زیر قابل پیاده سازی هستند:
  • ارتفاع از 2 متر تا 9 متر
  • عمق از 5 سانتی متر تا 120 سانتی متر
  • عرض از 120 سانتی متر تا 250 سانتی متر
البته بنا به شرایط و سفارش مشتری می توان این قفسه را در اندازه های سفارشی نیز تولید کرد.

روش نصب و استفاده

تولیدکننده قفسه سردخانه بازوها را به نحوی طراحی می کند که توسط اتصالات کلیپی و با 4 یا 5 ناخن به اسکلت قفسه متصل می شوند. فریم های وسطی مشترک استفاده می شوند و ستون های قفسه به بیس پلیت کف و بادبندهای افقی وصل میشوند. در نصب این قفسه ها از پیچ و مهره استفاده می شود تا تحمل بار مناسبی داشته باشند.

در قفسه بندی سردخانه پایه های عمودی قفسه از همان نوع قفسه بندی انباری پانل راک یا قفسه پالت راک هستند؛ اما تولیدکننده قفسه گالوانیزه باید به این نکته دقت کند که کفپوش طبقات باید به صورت پنل های شیاردار طراحی شوند. این شیارها موجب گردش هوا در میان طبقات شده و به عمل انجماد یا سرد نگه داشتن محصولات انبار شده سرعت می بخشد. نکته دیگر قابلیت شستشو قفسه های سردخانه ای است. ماهیت سردخانه های مواد غذایی، اهمیت نظافت و تمیز بودن محیط را در پی دارد. از این رو قفسه های سردخانه ای با قابلیت شستشو و نظافت آسان طراحی گردیده اند. 
توجه به نیاز مشتری در طراحی این محصول باعث شده تا توجه مشتریان به این محصول جلب شده و فروش قفسه سردخانه یا گالوانیزه به مرور افزایش پیدا کند.