قفسه فلزی

قفسه فلزی

قفسه فلزی از انواع قفسه و به نوعی پرطرفدارترین نوع قفسه بندی به شمار می‌رود که از پرکاربردترین تجهیزات در انبارها، فروشگاه ها، کارخانه‌ها و دیگر مکان‌های پر از اقلام می‌باشد. قفسه فلزی همانطور که از نام آن پیداست از جنس فلز ساخته شده و تعداد طبقات آن و نوع قفسه بندی آن بسته به نیاز مشتری و هم چنین نوع وسیله قابل تغییر است. با قفسه بندی مناسب، می‌توان از فضای موجود استفاده بهینه کرد. قفسه فلزی به دلیل مقاومت در برابر رطوبت و خوردگی، کاربردهای بسیار زیادی دارد.
قفسه فلزی از نظر جنس به دو نوع فلزی و غیر فلزی تقسیم بندی می‌شوند. قفسه فلزی از جنس فلز و قفسه غیر فلزی از جنس چوب و پلاستیک هستند. قفسه‌های فلزی به دلیل مقاومت در برابر ضربه، خوردگی، رطوبت، و مقاومت بالا در انواع مختلف برای کاربردهای مختلف تولید می‌شوند و کاربرد گسترده تری نسبت به سایر انواع چوبی یا پلاستیکی دارند.

انواع قفسه فلزی

  1. قفسه فلزی طوسی: نوعی قفسه بندی است که به دلیل قدمت و محبوبیتی که دارد جزو گزینه های آشنا حتی برای کسانی که با انواع قفسه آشنایی ندارند به شمار می‌رود. قفسه طوسی در مدلهای گوناگونی نظیر قفسه طوسی پیچ و مهره‌ای و قفسه طوسی مشبک تولید می‌شود.
  2. قفسه فلزی انبار: در انبارهای صنعتی با استفاده از قفسه فلزی می‌توان فضا را بخش بندی کرد و علاوه بر سطح انبار از دیگر فضاها تا سقف نیز استفاده کرد. در نتیجه اقلام فضای کمتری را اشغال می‌کنند و ماندگاری بالاتری را خواهند داشت. قفسه فلزی انباری شامل انواع قفسه فلزی راک، قفسه فلزی بازویی، قفسه فلزی غلتکی، قفسه فلزی پیچ و مهره ای، قفسه فلزی پیچ و مهره‌ای سبک و سنگین می‌باشد. قفسه فلزی راک صنعتی از بهترین روش‌ها برای ذخیره کالاها در انبار است. این سیستم در ارتفاع و عرض‌های مختلف، با در نظر گرفتن نوع کالا انجام می‌شود. این محصول یک سیستم پیچ و مهره‌ای از نوع سبک و سنگین می‌باشد که در هنگام اجرا، انعطاف بالایی دارد. در انبار‌های صنعتی بخش بندی فضا با استفاده از قفسه فلزی انبار انجام می‌شود. استفاده از قفسه فلزی انبار این امکان را فراهم می‌سازد تا وسط انبار از فضای عمودی آن تا نزدیکی سقف نیز بطور بهینه استفاده شده و چیدمان کالا در بهترین حالت ممکن صورت گیرد. این کمک در شرایط امروزه که اهمیت استفاده بهینه از فضای انبار بسیار بالاست می‌تواند برای انبارگردانان بسیار موثر است. 
  3. قفسه فلزی انباری منزل: نیز طراحی و تولید می شود که می تواند به نظم و دسترسی اقلام انباری منازل بسیار کمک کند.
  4. قفسه فلزی پیچ و مهره ای: استفاده از قفسه فلزی پیچ و مهره‌ای به سازماندهی و منظم بودن وسایل شما بسیار کمک می‌کند و سهم زیادی از فروش قفسه‌های فلزی را به خود اختصاص داده است. استفاده از قفسه فلزی پیچ و مهره‌ای نه تنها برای سازمان دهی وسایل شخصی برای برای سازمان دهی انبار‌های بزرگ و فروشگاهی نیز بسیار مناسب است. با استفاده از این قفسه‌ها می‌توان تمامی محصولات و کالا‌های تولیدی رابه بهترین شکل طبقه بندی نمود.
  5. قفسه فلزی فروشگاهی: قفسه فلزی فروشگاهی یا قفسه فلزی مغازه از انواع قفسه فلزی است که مغازه داران و صاحبان فروشگاه‌ها می‌توانند از آن برای در معرض دید گذاشتن اقلام و کالاهای خود استفاده کنند. قفسه فلزی فروشگاهی نصب راحتی دارد و با قرارگیری در محل مناسب و در جلوی دید خریدار قرار گرفتن، منجر به فروش مناسب فروشگاه می‌شود.

قیمت قفسه فلزی

لیست قیمت قفسه فلزی با مشخص کردن فاکتورها و ویژگی های خاص هر یک باید آماده شود. برای قیمت کفه قفسه استفاده شده در هر مدل از قفسه فلزی روی قیمت کلی آن تاثیر می گذارد و یا قفسه فلزی شیک که زمان زیادی صرف زیبایی ظاهری آن شده است، قیمت بالاتری نسبت به قفسه فلزی مشبک دارد. قفسه فلزی دست دوم نیز گزینه‌ای ارزان و کاربردی است. خرید کالای دست دوم در این مورد به خصوص قفسه فلزی، در صورتی که با دقت و توجه انجام شود یکی از بهترین معاملات خواهد بود. فروش عمده قفسه فلزی که توسط تولیدکنندگان این محصول صورت میگیرد معمولا با تخفیفات ویژه‌ای همراه است.
با وجود این که این محصول نسبت به قفسات چوبی قیمت کمتری دارد، اما به دلیل کیفیت بالاتر معمولا به آن ترجیح داده می‌شود. در مقایسه قفسه فلزی با چوبی، قفسه‌های فلزی مقرون به صرفه تر هستند زیرا به نیروی کمتری نیاز دارند. قفسه‌های ساخته شده از فلز نیز معمولاً راحت تر تمیز شده و در صورت لزوم راحت تر نگهداری و تعمیر می‌شوند.
قیمت کفه قفسه -  فروش عمده قفسه فلزی

خرید قفسه صنعتی

قبل از خرید قفسه فلزی بهتر است به نکات زیر توجه داشته باشیم تا در انتخاب و خرید خود دچار مشکل نشوید:
انتخاب قفسه فلزی با توجه به شرایط داخلی انبار، 
شکل هندسی کالا ها و ابعاد قفسه فلزی،
وزن و تعداد کالا‌های قرار گرفته در هر ردیف، 
شرایط محصولات از قبیل تاریخ انقضا، نحوه چیدمان کالا‌ها و دستگاه‌های موجود در انبار و ...

با خرید قفسه فلزی امتیازات بسیاری بدست خواهید آورد. انباری مرتب تنها یکی از آن هاست؛ جهت خرید قفسه فلزی و یا آگاهی از قیمت قفسه فلزی می‌توانید با کارشناسان آریاشلف تولیدکننده قفسه فلزی در تماس باشید.