قفسه مشبک

قفسه مشبک
قفسه مشبک یا همان پیچ و مهره ای، یکی از متداول‌‌ترین انواع سیستم قفسه بندی انبار است که برای جاگذاری بارهای سبک و کم‌ حجم که توسط نفر قابل گذاشت و برداشت می‌باشند، بکار می‌رود. قفسه مشبک نوعی روش قفسه بندی است که به سبب انعطاف پذیری بالایی که در موارد گوناگون استفاده می‌شود. این محصول را علاوه بر فروشگاه‌ها و انباری ها، می‌توان در منازل و برای طبقه بندی و مرتب سازی کتاب‌ها ( به عنوان قفسه کتابخانه) و اسباب بازی‌های کودکان استفاده کرد. قفسه مشبک فلزی و قفسه مشبک پلاستیکی از رایج‌ترین انواع این قفسه هستند.
قفسه مشبک از دیرباز بعنوان رایج‌ترین نوع قفسه بندی در انبارها، فروشگاه‌ها و منازل مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای نظم بخشیدن به اقلام کم حجم و سبک، این محصول می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها با قیمت مناسب باشد. این قفسه از نبشی‌های سوراخ دار و کفی‌های صاف فلزی تشکیل شده و توسط پیچ و مهره‌های گالوانیزه به صورت طبقاتی بر روی هم قرار گرفته و بر روی زمین به شکل ثابت محکم می‌شوند. یکی از ویژگی‌های خوب قفسه مشبک این است که در صورت آسیب دیدن یک بخش از قفسه نیاز به تعویض کل قفسه نیست و کافیست فقط قسمت آسیب دیده تعویض یا تعمیر می‌شود.

انواع قفسه مشبک

قفسه‌های مشبک به دلیل داشتن تنوع از نظر تحمل وزن محصولات از محبوبیت بالایی برخوردارند. قفسه‌های مشبک در سه نوع سنگین، نیمه سنگین و سبک طراحی شده اند و می‌توانند تا وزن 350 کیلوگرم را تحمل کنند. قفسه مشبک سبک، تحمل طبقات تا حداکثر 100 کیلوگرم را دارد. نیمه سنگین تحمل تحمل طبقات تا حداکثر 250 کیلوگرم را دارد و سنگین تحمل طبقات تا حداکثر 350 کیلوگرم را دارد.
ویژگی‌های قفسه مشبک عبارت اند از:
  • داشتن اندازه‌ها و رنگ‌های مختلف،
  • امکان نصب پلکان و نرده، 
  • قابلیت دسترسی آسان به اقلام با وجود طبقه‌های زیاد
  • استفاده بهینه از فضا و نظم بخشیدن به آن میباشد با توجه به امکان پیاده سازی قفسه‌ها تا ارتفاع 9 متر، بهترین فضا را جهت ذخیره سازی فراهم می‌نماید.

کاربرد قفسه مشبک

با توجه به ویژگی‌های قفسه مشبک که شامل دسترسی آسان به محصولات و افزایش ارتفا قفسه‌ها است می‌توان از آن در انبارهای ملزومات، ابزار و قطعات یدکی استفاده کرد. نگهداری و ذخیره کالا‌های ریز و درشت، نگهداری لوازم سبک در محیط‌های اداری، ذخیره سازی لوازم یدکی، قفسه بندی فروشگاه‌ها و مغازه‌ها و... با این ابزار بسیار آسان می‌شود.

قفسه مشبک فلزی

یکی از انواع قفسه مشبک است که به کمک آن می‌توان انباری یا هر نوع محیطی که نیاز به دسته بندی و چیدمان مرتب اسباب و وسایل در آن حس می‌شود را مرتب کرد و فضای در دسترس را به شکل بهینه مورد استفاده قرار داد. نصب قفسه مشبک فلزی تقریبا ساده بوده و تا حدود زیادی مراحل آن به قرار دادن پانل‌ها و طبقات روی یکدیگر و در نهایت اتصال آن‌ها به یکدیگر با استفاده از منابع اتصال مخصوص خلاصه می‌شود.
قفسه مشبک فلزی دارای ویژگی‌های مختلفی است که از آن‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد: قابلیت نصب آسان و سریع، امکان نصب پلکان، نرده، راهرو و بالابر. قابلیت دسترسی آسان به اقلام با وجود طبقه‌های متعدد، وجود اندلزه و رنگ‌های متنوع، مناسب جهت ساخت دیواره‌های کاذب سقف سبک بالکن و میز کار، و داشتن قیمت مناسب نسبت به سایر قفسه‌ها. 

قفسه مشبک پلاستیکی

قفسه مشبک پلاستیکی نوع دیگری از قفسه مشبک است که نسبت به مدل فلزی قفسه مشبک قیمت پایین‌تری داشته و می‌توان از آن برای نگهداری و چیدمان وسایل سبک‌تر استفاده کرد. روش نصب آسانی دارد و تنها لازم است تا پنل‌های آن را روی یکدیگر سوار کرده و در نهایت آن‌ها را با استفاده از منابع اتصال مخصوص به یکدیگر متصل کنید. قفسه مشبک پلاستیکی در رنگ‌های آبی، بنفش، قرمز، سفید و سبز موجود هستند 

قیمت قفسه مشبک

در تعیین قیمت قفسه مشبک، فاکتورهای مختلفی تاثیر گذار هستند که تعدادی از آنها عبارتند از : تعداد طبقات و ردیف ها، اندازه و ابعاد آنها و همچنین متریال به کار رفته در بدنه و سایر بخش‌های قفسه بندی. برای مثال قیمت قفسه مشبک پلاستیکی از قیمت قفسه مشبک فلزی کمتر است. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت قفسه مشبک، به سایت آریا شلف تولیدکننده قفسه مشبک مراجعه کنید.

خرید قفسه مشبک انباری

خرید قفسه مشبک با توجه به ویژگی‌های مثبت فراوانی که دارد مثل قیمت مناسب و اقتصادی و نصب آسان یکی از بهترین و معقولانه‌ترین تصمیماتی است که می‌توانید در جهت بهبود شکل ظاهری و نظم مکان‌های اطراف خود بگیرید. 
بهتر است قبل از خرید قفسه مشبک انباری، مواردی همچون اندازه و ابعاد با توجه به فضای انبار، تعداد طبقات و ردیف‌ها و همچنین جنس و متریال به کار رفته در آن را بررسی نموده و سپس نسبت به خرید این قفسه مشبک اقدام شود. برای خرید قفسه مشبک انباری می‌توانید با کارشناسان فروش آریا شلف تولیدکننده قفسه مشبک در تماس باشید.