قفسه انباری

قفسه انباری

قفسه انباری سازه‌ای از جنس فلز است، که به منظور نگهداری کالاها در محیط‌های بزرگ صنعتی و خانگی قرار داده می‌شود. از جمله مزایای این محصول می‌توان به جلوگیری از افتادن کالاها و ایجاد خسارت، استفاده بهینه از فضای انبار و افزایش راندمان اشاره کرد. قفسه پیچ و مهره‌ای انباری یکی از مدل‌هایی است که به سبب سرهم بندی و جداسازی آسانی که دارد در طول زمان طرفداران بسیاری پیدا کرده است. انباری‌ها را می‌توان با خرید قفسه انباری پیچ و مهره‌ای منظم و مرتب کرد و چیدمان محصولات و وسایل موجود در انباری را به صورت اصولی و حساب شده انجام داد. این قفسه‌ها به دو دسته ثابت و متحرک تقسیم می‌شوند.
قفسه‌های انباری با طراحی نوآورانه‌ای که دارند به یکی از محبوب ترین محصولات نزد انبارداران تبدیل شده است. قیمت مناسبی دارند، از کیفیت و ماندگاری بالایی برخوردارند و فضای کمی نیز اشغال می‌کنند. با استفاده از قفسه‌های انباری می‌توان در یک فضای کوچک، محیطی مرتب و بسیار عالی فراهم کرد. قفسه‌های انباری به دلیل استفاده مناسب از فضای انبار، سحولت در انبارگردانی، جلوگیری از ریزش کالا‌ها و ایجاد خسارات مختلف به انتخابی ایده آل برای انبارگردانان تبدیل شده است. 

انواع قفسه انبار

قفسه‌ انباری ثابت به گروهی از قفسه‌ انبار گفته می‌شود که سازه با اتصالات بسیار مقاوم بر روی زمین ثابت شده و امکان جا به جایی آنها وجود ندارد. این گروه از قفسه‌ انباری برای محیط‌های بزرگ صنعتی و فروشگاه‌های بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرند. قفسه‌ انباری ثابت اغلب دارای بدنه فلزی هستند و براساس ساختار و شکل کلی سازه و قطعات به کار رفته در آنها در گروه‌های مختلفی تقسیم بندی می‌شوند که برخی از آنها عبارتند از قفسه‌های پالت راک، پانل راک، خود راهرو، راهرو باریک، مشبک، مزین و بازویی.

قفسه انباری ثابت

از ویژگی‌های قفسه‌های انباری ثابت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 
  • استقامت بالا در برابر وزن کالا ها، 
  • مقاومت بالای بدنه در برابر ضربه، 
  • چیدمان و برداشت آسان کالا ها،
  • تنوع بالا در قفسه‌ها و قابلیت تنظیم ارتفاع ردیف‌ها و تعداد طبقات با توجه به نوع کالا و شرایط محیط. 
در مقابل قفسه‌های انباری ثابت، قفسه‌های انباری متحرک وجود دارند که روی زمین ثابت نیستند و امکان جابجایی آن‌ها وجود دارد.

قفسه انباری متحرک

در این نوع از قفسه انباری، ردیف‌ها متحرک بوده و تنها به اندازه یک راهرو فضا برای جا به جایی هر ردیف در نظر گرفته می‌شود. از مهم‌ترین کاربردهای قفسه‌ انباری متحرک می‌توان به قفسه‌بندی بایگانی ادارات، سازمان‌ها و انبار نگهداری از ابزار آلات و قطعات یدکی سبک اشاره کرد.
قفسه‌های انباری متحرک دارای ویژگی‌های متفاوتی می‌باشد که از آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
  • در این سیستم قفسه بندی تنها به یک راهرو برای دسترسی به ردیف‌ها وجود دارد و فاصله بین ردیف‌ها حذف می‌گردد. در نتیجه استفاده از فضای داخلی انبار به 200 درصد افزایش پیدا میکند. 
  • ارتفاع، عرض دهانه و عمق پالت‌ها با توجه به نوع و اندازه اقلام متغییر می‌باشد.
  • جا به جایی و چیدمان محصولات در پالت‌ها توسط اپراتور انسانی و لیفتراک صورت می‌گیرد. 
  • جهت دسترسی به محصولات در هر ردیف، امکان جا به جایی ردیف‌ها و ایجاد راهرو در مجاور ردیف قفسه وجود دارد.

قفسه انباری مشبک

قفسه انباری مشبک از انواع قفسه بندی انباری است که می‌توان از آن برای مرتب کردن انباری‌های مختلف و نگهداری وسایل استفاده کرد. قفسه انباری مشبک تحمل وزن مناسبی داشته و می‌توان از آن برای نگهداری وسایل با وزن‌های سبک تا معمولی استفاده کرد. هنگام خرید قفسه انباری مشبک، ابعاد قفسه را می‌توانید با توجه به خواسته خود شخصی سازی کنید.
سیستم قفسه‌ بندی مشبک یکی از رایج‌ترین و پرمصرف‌ترین انواع قفسه‌ صنعتی است که برای نگهداری بارهای سبک و کم‌حجم که توسط شخص قابل گذاشت و برداشت باشند، بکار می‌رود. از ویژگی‌های قفسه انباری مشبک می‌توان به نگهداری و دسته‌بندی ملزومات، ابزار، قطعات یدکی و غیره در انبار‌ها و فروشگاه‌ها اشاره کرد. قفسه انباری‌های مشبک دارای قابلیت نصب آسان و سریع هستند و در ابعاد، رنگ‌ها و اندازه‌های مختلف تولید می‌شوند. برای اطلاع از ابعاد و قیمت قفسه انباری مشبک می توانید با کارشناسان فروش آریا شلف در تماس باشید.

قفسه انباری راک

پیش تر از این گفتیم که تولیدکننده قفسه انباری جهت برطرف کردن نیاز انباری‌های مختلف آن را در مدل‌های مختلف تولید می‌کند. در این بین کارخانجات و تولیدی‌های صنعتی با وسایل و ماشین آلاتی سروکار دارند که وزن آن‌ها در مواردی حتی تا 2000 کیلوگرم نیز بالا می‌روند. راک انباری یکی از انواع قفسه انباری است که مخصوصا برای رفع این نیاز طراحی شده و برای مثال مدل قفسه انباری راک سنگین می‌تواند تا 2000 کیلوگرم وزن را تحمل کند. این محصول در دو مدل سنگین و نیمه سنگین تولید می‌شود.
در قفسه‌های انباری راک، روش گذاشت و برداشت کالا‌ها به صورت دستی انجام می‌شود. با اینکه از لحاظ حد تحمل وزن کالا نسبت به سایر انواع قفسه بندی راک پایین تر است، پرکاربرد ترین مدل این محصول به شمار می‌رود. اجزای اصلی قفسه بندی راک شامل بازو، پایه و صفحه نگهدارنده به‌شکل‌های پالت و پانل است. از ویژگی‌های این محصول می‌توان به استحکام بالا، نصب ساده، قابلیت گسترش قفسه‌ها و امکان گذاشت و برداشت ساده کالا‌ها اشاره کرد. 

قفسه انباری بازویی

قفسه‌ انباری بازویی به دو گروه سبک و سنگین تقسیم بندی می‌شوند که در هر دو نوع، ستون‌های جلویی قفسه حذف شده و شرایط را برای چیدمان و کالاهای رشته‌ای مانند فرش، موکت و پروفیل و لوله فراهم می‌کند. فاصله بین بازوها بین یک تا ۶ متر می‌باشد. این نوع از قفسه انباری، به دو نوع یکطرفه و دو طرفه تقسیم می‌شود. در مدل بازویی یکطرفه محصولات از یک طرف امکان جا به جایی داشته و در مدل بازویی دو طرفه از هر دو جهت این امکان وجود دارد.
قفسه انباری بازویی یکی از مناسب ترین قفسه‌ها برای انبار کردن محصولات لوله‌ای مثل انواع لوله و فلزات لوله‌ای شکل می‌باشد. قفسه انباری بازویی با توجه به نوع کاربرد و کالا‌هایی که قرار است انبار گردند طراحی و نصب می‌شوند. این محصول برای بارهای سنگین و حجیم شاخه‌ای كه توسط لیفتراک شاخك دار به راحتی روی بازوها قرار می‌گیرند، طراحی شده است. ویژگی اصلی این قفسه حذف ستون در قسمت جلوی قفسه بندی است که باعث حداکثر سهولت هنگام گذاشت و برداشت کالاها  با ابعاد مختلف می‌شود.

قیمت قفسه انباری

قیمت قفسه انباری، با توجه به نوع، ابعاد و جنس قفسه انباری متغیر می‌باشد. برای مثال قیمت نبشی قفسه بندی انبار یکی از اجزایی است که در قیمت کلی آن تاثیر دارد. جهت اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت قفسه انباری، با مشاورین فروش ما در آریا شلف در ارتباط باشید و یا با مراجعه به وب سایت رسمی شرکت آریا شلف از قیمت انواع قفسه انباری منزل و قیمت قفسه فلزی اطلاع پیدا کرده و محصول مورد نیاز خود را براساس بودجه‌ای که برای آن در نظر گرفته اید انتخاب کنید. این محصول قیمت و کیفیت مناسبی دارد، فضای کمی اشغال می‌کند، دارای دوام و ماندگاری بالایی استو فضای زیادی را در اختیار خریداران قرار می‌دهد.

خرید قفسه انباری مزیت‌های فوق العاده‌ای را برای انبارداران به همراه دارد. مهمترین آنها این است که باعث می‌شود کار انبارداری آسان تر شود. به این ترتیب که کمک می‌کند تا اجسام مورد نیاز راحت تر و با سرعت بیشتری پیدا خواهند شد.
جهت خرید و یا استعلام قیمت انواع قفسه انباری می‌توانید با کارشناسان فروش آریا شلف در تماس باشید و از لیست قفسه انباری بهترین و مناسب ترین گزینه برای خود را انتخاب کنید. هم چنین سایت آریا شلف دارای بخش مشاوره‌ای می‌باشند که کارشناسان این سایت برای فروش قفسه انباری به صورت آنلاین پاسخگوی نیازهای مشتریان خود هستند و با ارائه خدمات در زمینه نصب قفسه انباری در خدمت متقاضیان و خریداران این محصول هستند. هم چنین می توانید لیست و قیمت قفسه انبار را دریافت کرده و یا از تخفیف های فروش عمده قفسه انباری نیز اطلاع کسب کنید.