قفسه راک صنعتی

قفسه راک
قفسه راک یکی از انواع قفسه و از مهم ترین روش‌های قفسه بندی است که از آن در انباری‌های کارخانجات صنعتی و کارگاه‌ها و تولیدی‌ها استفاده می‌شود. این محصول تحمل وزن اجسام سنگین تا 1000 کیلوگرم و بیشتر را دارا بوده و به عنوان اولین گزینه برای انبار کارخانجات صنعتی بزرگ که با اجسام و ماشین آلات سنگین سروکار دارند مطرح می‌گردد. اجزای تشکیل دهنده قفسه راک انباری از قبیل بازویی راک، قاب راک، پالت ها، رابط‌ها و کفپوش پانل راک را می‌توان بسته به نیازی که از قفسه دارید شخصی سازی کنید و قفسه را در ابعاد و طبقات دلخواه خود سرهم بندی کنید. با استفاده از قفسه راک از فضای افقی انبار بهترین استفاده را کرده و امکان تردد در راهرو‌ها وجود خواهد داشت. از مزایای آن می‌توان به امکان تغییر فواصل شلف‌ها با توجه به نوع کالا، داشتن استحکام بالا برای بارهای سنگین تا 3000 کیلوگرم و امکان رد و بدل شدن هوا بین اقلام اشاره کرد. با توجه به کارایی و نوع انبار این محصول را در ابعاد مختلف می‌سازند.
قفسه‌های راک یکی از تجهیزات مناسب برای انبار کردن کالا‌های سنگین و نیمه سنگین می‌باشد و برای استفاده کارخانجات و شرکت‌های بزرگ مناسب است. از ویژگی‌های قفسه راک می‌توان به انبار کردن محصولات و کالا ها، سهولت در دسترسی به تجهیزات و تقسیم کردن آن ها، نگهداری محصولات مختلف در فروشگاه ها، نظم بخشیدن به کالا‌های انبار، و داشتن استحکام بالا برای انبار کردن کالا‌های سنگین و حجیم اشاره کرد. شرکت‌ها کارخانه‌ها و انبار داری‌ها بیشترین استفاده را از این محصول می‌کنند چرا که این محصول بیشتر در انبار‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آنجایی که هزینه اجاره انبار‌ها روز به روز در حال افزایش است، مالکان این انبار‌ها به این فکر هستند که با استفاده از قفسه‌هاییمانند قفسه راک، بیشترین استفاده را از فضای خود ببرند. 

انواع قفسه راک

قفسه راک به سه نوع سبک، سنگین و نیمه سنگین تقسیم می‌شود که هر یک تحمل وزن‌های متفاوتی را دارند. قفسه راک سبک وزن تا 150 کیلوگرم را تحمل می‌کند. قفسه راک نیمه سنگین وزن تا 300 کیلوگرم را تحمل می‌کند و مدل سنگین از یک تا سه تن وزن را تحمل می‌کند. قفسه راک در دو نوع با پیچ و مهره و بدون پیچ و مهره ساخته می‌شود. 
قفسه‌های راک به دلیل داشتن تنوع در اندازه و میزان تحمل وزن بار از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. این قفسه‌ها کالا‌هاییبا وزن 150 کیلوگرم تا سه تن را دارا هستند. بسته به موارد استفاده گستره در دو نوع با پیچ و مهره و بدون پیچ و مهره ساخته می‌شود. همچنین در مدل‌های بدون پیچ و مهره از طراحی زبانه‌های خاص به منظور مونتاژ محصول نیز استفاده می‌شود.

قفسه راک سنگین

قفسه راک سنگین یکی از مدل‌های قفسه راک است که می‌توان از آن در انباری‌ها به عنوان قفسه راک انباری نیز استفاده کرد. این نوع قفسه صنعتی یعنی قفسه راک سنگین تحمل وزن بسیار بالایی داشته و می‌تواند تا حدود 3000 کیلوگرم وزن را تحمل کند. برای اینکه مطمئن شوید قفسه شما استحکام بالایی دارد، حتما قبل از خرید از جنس مواد به کار رفته در آن مطلع شوید. کارخانجات صنعتی بزرگ می‌توانند برای مرتب کردن انباری‌های خود و بدون نگرانی از سقوط و یا شکستگی اجسام و طبقات از قفسه خود بهره بگیرند.
وجه تمایز قفسه راک سنگین نسبت به مدل‌های نیمه سنگین و سبک می‌توان به استحکام بالا، مقاومت بیشتر در برابر ضربه و وزن زیاد آن اشاره کرد. از قفسه راک سنگین عمدتا در انبارهای خودرو، ابزارآلات و تأسیسات، ماشین آلات و برخی دیگر از انواع کالاهای سنگین و حجیم استفاده می‌شود. یکی از ویژگی‌های مهم قفسه راک سنگین، رعایت استاندارد‌های مربوط به فواصل بین راهرو‌ها در انبار است. از آنجا که برداشت و گذاشت کالا بر روی این قفسه‌ها بیشتر توسط لیفتراک انجام می‌شود، پس نیاز است تا فاصله استانداردی به منظور تردد راحت تر ماشین آلات در بین راهروها در نظر گرفته شود.

قفسه راک نیمه سنگین

قفسه راک نیمه سنگین از دیگر انواع قفسه راک و قفسه صنعتی است که به عنوان گزینه‌ای ارزان تر و البته با مقاومت پایین تر نسبت به قفسه راک سنگین، به مشتریان پیشنهاد می‌شود. قفسه راک نیمه سنگین نیز مقاومت نسبتاً بالایی دارد و می‌تواند تا 300 کیلوگرم وزن را تحمل کند.
مدل  نیمه سنگین این قفسه نیز کاربرد گسترده‌ای در انواع انبار‌ها دارد. انبارهای دپو در بخش تجارت الکترونیک و یا انبارهایی که کالاهای نیمه سنگین نگهداری می‌کنند، می‌توانند از این گروه قفسه‌ها برای انبار و نگه داری کالا‌هاییکه وزنی میان 150 تا 300 کیلوگرم را دارند، استفاده نمایند. 

قفسه ایزی راک

قفسه ایزی راک که به نوعی زیرمجموعه قفسه راک محسوب می‌شود نوعی روش قفسه بندی انبار است که گذاشت و برداشت بار و وسایل در آن به واسطه نیروی انسانی انجام شده و اغلب برای انبار و نگهداری بارها و محصولات پرحجم که دارای وزن سبک و نیمه سنگین هستند استفاده می‌شود. قفسه ایزی راک بازه گسترده‌ای از ابعاد را شامل می‌شود و مشتریان می‌تواند بسته به نیاز خود قفسه ایزی راک خود را شخصی سازی کنند.
این محصول یکی از زیبا ترین و مدرن ترین قفسه بندی‌های موجود هستند که برای محصولات سبک و نیمه سنگین بسیار مناسب می‌باشند. از مهم ترین کاربرد‌های قفسه ایزی راک می‌توان به به استفاده در فروشگاه ها، مراکز آموزشی، سردخانه ها، انبار ها، کارخانه ها، دفاتر اداری و.. اشاره کرد. قفسه ایزی راک با توجه به بهینه سازی فضا، اجرا و نصب آسان، داشتن دوام و کیفیت بالا و قابلیت تنظیم راحت، از قیمت مناسبی برخورددار هستند و انتخابی عالی برای انبار کردن محصولات با شیوه‌ای مدرن هستند.

ویژگی‌های پانل راک

از اجزا و قطعات به کار رفته در قفسه پانل راک می‌توان به این موارد اشاره کرد: قاب قفسه بندی، کفپوش بالکی راک و بازو قفسه بندی پانل راک.
به منظور نظم بخشیدن به انبار و استفاده بهینه از فضا، می‌توان به استفاه از پانل‌های مقاوم در قفسه‌ها برای بارگذاری استفاده کرد. از دیگر ویژگی‌های این محصول می‌توان به  قابلیت پله گذاری مقاوم میان طبقات برای بارگذاری راحت تر توسط نیروی انسانی اشاره کرد. 
از دیگر ویژگی‌های قفسه راک می‌توان به استفاده از پانل‌های مقاوم اشاره کرد. یکی از ویژگی‌های دیگر، تعبیه پله‌های مقاوم میان طبقات می‌باشد. از این سیستم به عنوان نیم طبقه نیز می‌توان استفاده کرد. مزیت دیگر استفاده از پانل راک، تغییر فاصله میان شلف‌ها به منظور نگهداری اقلام متفاوت می‌باشد. تولیدکننده پانل راک، برای آماده کردن لیست قیمت قفسه راک پانل باید به موارد گفته شده در این قیمت توجه کند. خریداران نیز هنگام خرید قفسه پانل راک به این ویژگی ها توجه کنند و با توجه به قیمت بهترین گزینه را انتخاب کنند.

قیمت قفسه راک

قیمت قفسه راک به نوع، جنس و ابعاد قفسه بستگی دارد. برای مثال قیمت قفسه راک سنگین با قیمت قفسه راک نیمه متفاوت است. برای کسب اطلاعات در رابطه با قیمت قفسه راک، به سایت آریا شلف تولید کننده قفسه راک مراجعه کنید.

خرید قفسه راک

انباری بخش مهمی از کارخانجات است که بدون نظم و ترتیب، امر انبارداری را دشوار می‌کند و بازدهی کارخانجات پایین می‌آید. با خرید قفسه راک می‌توان وسایل سنگین را بدون دلواپسی از سقوط یا واژگونی آن‌ها به طور مرتب در انباری چید و نظم و ترتیب را در انباری‌ها حکم فرما کرد. یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت قفسه راک انباری تعداد طبقات قابل اجرای آن است که بسته به نیاز مشتری قابل شخصی سازی است. این محصول را می‌توان تا 5 طبقه به اجرا در آورد. 
جهت خرید و یا اطلاع از قیمت قفسه راک انباری می‌توانید با کارشناسان آریا شلف تولیدکننده قفسه راک در تماس باشید. شرکت آریا شلف برای فروش قفسه راک به مشتریان خود خدمات راهنمایی و مشاوره رایگان تا انتخاب بهترین گزینه را ارائه می دهد.