قفسه فروشگاهی

قفسه فروشگاهی
قفسه فروشگاهی و قفسه بندی اصلی ترین عامل جهت نظم دهی به فروشگاه‌ها قفسه‌های فروشگاهی می‌باشد. از قفسه فروشگاهی در اصناف مختلف مانند کتاب فروشی ها، سوپرمارکت ها، فروشگاه‌های لوازم آرایشی و بهداشتی و... استفاده می‌شود. در نتیجه بدون وجود این محصول در این فروشگاه ها، امکان خرید و فروش وجود نخواهد داشت. با وجود قفسه‌های فروشگاهی، می‌توانید محصولات خود را به شکلی زیبا در مکان مناسبی قرار دهید تا مشتریانتان بتوانند آن‌ها را از نزدیک مشاهده کنند و به راحتی خربد نمایند. اینگونه دیگر به اینکه محصولات خود را بر روی زمین و ویترین‌های شیشه‌‌ای بگذارید نیازی نخواهید داشت و محیط فروشگاهی خود را همیشه مرتبط و منظم نگه میدارید.
امروزه با توجه به زیاد بودن فروشگاه ها؛ نوع چیدن، به نمایش گذاشتن و در دسترس قرار دادن محصولات تاثیر بسیار زیادی در فروش دارد. اگر شما صاحب یک فروشگاه و یا هایپرمارکت می‌باشید؛ چه در زمینه موادغذایی، لوازم خانگی، پوشاک، لوازم یدکی و غیره، لازم است تا با به کارگیری تمهیداتی خاص مثل قفسه بندی‌های مناسب بر فروشگاه‌های دیگر برتری پیدا کنید. قفسه فروشگاهی به صاحبان فروشگاه‌ها این امکان را می‌دهد که از چندین طبقه آن برای چیدمان کالاهای متعدد استفاده کنند و از دیگر مزایای آن می‌توان به محافظت از کیفیت محصول، ایجاد فضای زیبا و مدیریت فضای فروشگاه اشاره کرد. در ادامه با انواع قفسه فروشگاهی بیشتر آشنا می‌شویم.

انواع قفسه مغازه

 قفسه مغازه یا قفسه فروشگاهی شامل انواع قفسه فروشگاهی یکطرفه دیواری، قفسه فروشگاهی دو طرفه، قفسه وسط فروشگاهی و قفسه فروشگاهی گرد می‌باشد. قفسه فلزی فروشگاهی یک طرفه که در دو نوع دیواری و خود ایستا تولید می‌شود؛ کاربرد بسیار زیادی در فروشگاه‌ها دارد. مدل یکطرفه دیواری از آنجایی که روی دیوارها پیچ می‌شوند امکان جابه جایی ندارند؛ اما قفسه فلزی فروشگاهی خودایستا روی دیوار پیچ نشده و قابلیت جابه جایی دارند. قفسه‌های فلزی دو طرفه همانطور که از نامشان پیداست دارای دو سمت برای قرار دادن محصول هستند، به گونه‌ای که یک سمت آن‌ها در یک مسیر و سمت دیگر آن‌ها در مسیری دیگر قرار می‌گیرد. به غیر از مدل‌های یک طرفه و دو طرفه، مدل چهار طرفه این قفسه‌ها نیز وجود دارد. قفسه‌های متحرک چهار طرفه از ایده‌های خلاقانه در صنعت قفسه‌سازی هستند. در واقع چهار طرف این قفسه‌ها قابل استفاده بوده و این امر موجب می‌شود تا مشتریان دسترسی بیشتر و آزادتری به محصولات داشته باشند. قفسه فروشگاهی چوبی یا قفسه چوبی مغازه نیز از دیگر انواع قفسه فروشگاهی است که بنا به نیاز می توانید از آنها استفاده کنید. در ادامه با انواع قفسه برای مغازه بیشتر آشنا می شویم.

 1. قفسه هایپری: هایپرمارکت ها به عنوان فروشگاه هایی که محصولات مختلفی را به فروش می رسانند، لازم است تا از قفسه بندی های مرتب برخوردار باشند تا مشتریان به راحتی بتوانند کالاهای مورد نیاز خود را پیدا کنند. قفسه هایپری نوعی قفسه است که تحمل وزن بالایی داشته و به راحتی قابل نصب است.
 2. قفسه فروشگاهی خودایستا: قفسه فروشگاهی خودایستا نوعی قفسه فروشگاهی است که بدون این که نیاز باشد آن را به جایی متصل کرد و یا به جایی تکیه داد قابل استفاده است. این نوع قفسه فروشگاهی یعنی قفسه فروشگاهی خودایستا یکی از محبوب ترین انواع قفسه فروشگاهی است که نه تنها نظم و ترتیب را با خود به فروشگاه می‌آورد بلکه به دلیل شکل ظاهری زیبایی که دارد می‌تواند فروشگاه‌ها را از لحاظ دکوراسیون و زیبایی نیز ارتقا ببخشد. در قفسه فروشگاهی، نصب شلف‌ها بر روی ستون‌های قفسه انجام می‌شود. قفسه فروشگاهی با توجه به نوع محصول، دارای انواع و جنس‌های مختلفی است. قفسه فروشگاهی خود ایستا به صورت یکطرفه و دو طرفه قابلیت طراحی دارند و بدون اینکه نیاز باشد به دیوار پیچ و مهره شده و روی زمین به شکل پایدار باقی می‌ماند. از قفسه فروشگاهی خودایستا در تمامی فروشگاه ها، چه سوپرمارکت‌های کوچک و چه فروشگاه‌های زنجیره‌‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. قفسه فروشگاهی خود ایستا به دو دسته یک طرفه و دو طرفه تقسیم بندی می‌شود و به طور معمول بر اساس نوع چیدمان صورت می‌گیرد.
 3. قفسه وسط فروشگاهی: از دیگر انواع قفسه فروشگاهی می‌توان به قفسه وسط فروشگاهی اشاره داشت. همانطور که می‌توان از نام آن حدس زد قفسه وسط فروشگاهی نوعی قفسه فروشگاهی است که آن را در قسمت میانی فروشگاه قرار می‌دهند. این قفسه در وسط فروشگاه قرار می‌گیرد تا بتوان روی تمامی طبقات آن در جهت‌های مختلف اقلامی را قرار داد. قفسه وسط فروشگاهی که به آن شلف دو طرفه نیز گفته می‌شود، در فروشگاه ها، نمایشگاه ها، کتابخانه‌ها و ... مورد استفاده قرار می‌گیرد. قرار گیری این نوع قفسه در وسط محیط فروشگاه ها، باعث استفاده هرچه بهتر از فضای فروشگاه و ارائه محصولات به شکلی آسان به مشتریان می‌شود. این محصولات باید ساده و دارای کارایی بالا باشند و همچنین از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشند. قفسه وسط فروشگاهی در کارخانجات با ارتفاع، طول و عرض‌های گوناگون تولید می‌شود. ارتفاع آن بستگی به تعداد طبقات سفارشی مشتری دارد.
 4. قفسه گرد: قفسه‌های گرد یکی دیگر از انواع قفسه فروشگاهی می‌باشد که نسبت به قفسه‌های دو طرفه دیگر، فضای بیشتری را اشغال می‌کنند؛ اما با توجه به کاربرد بالای آنها مانند نمایش کیک بسیار مورد استفاده هستند. قفسه گرد فروشگاهی جهت استفاده حداکثری از فضای فروشگاه بسیار مناسب هستند و از آن‌ها می‌توان در فروشگاه ها، هایپرمارکت‌ها و سوپر مارکت‌ها استفاده کرد.
 5. قفسه فروشگاهی دوطرفه: نقطه مقابل قفسه فروشگاهی یک طرفه است که دو برابر مدل‌های یک طرفه فضا و طبقه به دارندگان قفسه ارائه می‌کند. قفسه فروشگاهی دوطرفه نوعی قفسه است که در طرفین آن طبقاتی برای قرار دادن محصولات مختلف قرار داده شده است. در طراحی قفسه فروشگاهی دو طرفه دیگر نمی توانید آن را در کنار دیوار قرار دهید، بلکه فضای نصب این قفسه‌ها بخش‌های میانی فروشگاه خواهد بود. از ویژگی‌های این محصول می‌توان به نصب آسان، قابلیت تنظیم ارتفاع طبقات از هر دو طرف، داشتن فضای لازم برای نصب اکسسوری‌های اضافه و قابلیت استفاده در فروشگاه‌های مختلف اشاره کرد.
 6. قفسه فروشگاهی یکطرفه: قفسه فروشگاهی یک طرفه یکی از پرفروش ترین مدل‌های قفسه فروشگاهی است که بین انواع فروشگاه‌ها طرفداران بسیاری دارد. مدل یک طرفه برای فروشگاه‌های کوچک تر که فضای آن چنانی در دسترس شان نیست گزینه خوبی به شمار می‌رود. برای نصب این محصول از دیوار استفاده می‌شود؛ پس ارتفاع قفسه فروشگاهی و هم چنین تعداد طبقات قفسه فروشگاهی، بستگی به نوع کالا و هم چنین ارتفاع دیوار دارد. با داشتن قفسه فروشگاهی یک طرفه، با توجه به اینکه مقاومت بالا و تحمل وزنی بالایی دارند؛ به راحتی محصولات خود را به نمایش بگذارید. چینش محصولات در این قفسه‌ها فقط در یک سمت صورت می‌گیرد. به همین خاطر بهترین مکان برای نصب آن‌ها کناره‌های فروشگاه یا کنج دیوارهاست، اما نیازی به سوراخ کردن دیوار نخواهد داشت. برای مثال قفسه حبوبات فله می تواند از این نوع باشد. از ویژگی‌های قفسه فروشگاهی یک طرفه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فضای نصب آن‌ها در کنار یا کنج دیوار است.
 • ارتفاع طبقات قفسه فروشگاهی یک طرفه قابل تنظیم است.
 • برای ساخت آن‌ها بیشتر از ورقه‌های گالوانیزه یا ام دی اف استفاده می‌شود.
در فروشگاه‌های مختلف می‌توان از قفسه فروشگاهی یک طرفه استفاده کرد، قفسه فروشگاهی یک طرفه دارای فضای لازم جهت نصب اکسسوری‌های اضافه مثل اتیکت قیمت، نرده و گارد محافظ هستند.

مزایای استفاده از قفسه فروشگاهی

 از مهمترین مزایای استفاده از قفسه فلزی فروشگاهی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قابلیت حمل و نقل سریع، 
 • تحمل وزن بالا، 
 • رنگبندی متنوع 
 • امکان نور پردازی بر روی قفسه فلزی فروشگاهی.

خرید قفسه لوازم التحریر

فروشندگان لوازم التحریر از آنجا که با تعداد زیادی محصول ریز و البته حساس به ضربه سر و کار دارند به تجهیزات فروشگاهی برای نظم و نگهداری اقلام فروشگاه خود، نیاز ویژه ای دارند بنابراین خرید قفسه مناسب یکی از اولین و مهم ترین گام های شروع به کار آنهاست.

قیمت قفسه فروشگاهی

تعیین قیمت قفسه فروشگاهی با توجه به فاکتورهایی نظیر کیفیت مواد اولیه به کار رفته در ساخت قفسه برای مثال قیمت خرید کفه قفسه، نوع مدل و ابعاد آن انجام می‌شود؛ برای مثال در تولید قفسه فروشگاهی دوطرفه تقریبا دو برابر مواد بیشتر از قفسه فروشگاهی یک طرفه به کار می‌رود پس طبیعی است که قیمت آن از مدل یک طرفه بالاتر باشد. هم چنین بسته به متریال مورد استفاده، قیمت هر متر قفسه می تواند متفاوت باشد.


چنانچه قصد خرید قفسه فروشگاهی دارید پیشنهاد می کنیم به سایت آریا شلف تولیدکننده قفسه فروشگاهی سر بزنید و از شرایط فروش انواع قفسه فروشگاهی اطلاع کسب کنید.

قیمت (تومان) : 0 بیشتر